Techniczny Dream Host

Techniczny Dream Host

Dream Host od technicznej strony

Szkło na ścianę, czy płytki?

Urządzając nową kuchnię, czy remontując starą trzeba zastanowić się nad jak najlepszymi rozwiązaniami. Wiadomo, że to pomieszczenie musi być nie tylko piękne, ale i praktyczne. Jednym z głównych dylematów jest to, czy iść za modą i położyć szkło na ścianę, czy pójść w klasykę i położyć płytki.

Zdania są podzielone, ponieważ i płytki i szkło na ścianę mają zalety i wady. Główną zaletą płytek jest to, że są trwałe, nie ma tutaj mowy o jakimś stłuczeniu (oczywiście bywają jakieś ekstremalne przypadki, ale pozwolę je sobie pominąć) czy uszkodzeniu. Natomiast są one elementem stałym, który można będzie zmienić dopiero przy następnym remoncie kuchni. Zupełnie inaczej jest w drugim przypadku. Szkło na ścianę pozwala na szybką możliwość odświeżenia wnętrza, bez potrzeby skuwania. Wystarczy zdemontować szklaną taflę i wymienić tło, co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem, szczególnie dla osób kreatywnych, które lubią często ulepszać swoje wnętrza. Zarówno płytki, jak i szkło na ścianę pozwalają na zachowywanie czystości w kuchni, ponieważ szybko i łatwo można je umyć za pomocą odpowiednich detergentów.
Innym dylematem podczas urządzania kuchni jest to, czy położyć na podłogę płytki, czy panele. Po raz kolejny wszystko zależy od gustu właściciela, jednak można nieśmiało stwierdzić, że jednak płytki sprawdzą się lepiej, ponieważ są one odporne na wilgoć, a kuchnia niewątpliwie jest miejscem, w którym może się coś rozlać, a para wodna obecna jest niemalże przez cały czas. Panele mogą się podnieść pod wpływem wilgoci, co oczywiście byłoby kłopotem i wymagałoby wymiany całej, albo przynajmniej części podłogi. Z drugiej strony, teraz na rynku dostępne są tak dobrej jakości panele podłogowe, o bardzo wysokiej klasie ścieralności oraz o wysokiej odporności na wilgoć, że można sobie pozwolić na takie rozwiązanie w kuchni. Można zainwestować w jednakowe panele zarówno do pokoi, jak i do kuchni. Wtedy kompozycja całego mieszkania staje się spójna, a wnętrza optycznie powiększają się dając bardzo miły dla oka efekt.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>