Techniczny Dream Host

Techniczny Dream Host

Dream Host od technicznej strony

Komunia-czas wielkich przeżyć

Komunia to ważne wydarzenie w życiu dziecka. Po raz pierwszy w pełni świadomie będzie mogło uczestniczyć w uroczystości rodzinnej. W kościele wszyscy będą patrzeć wyłącznie na nie. Będą obserwować, jak się zachowuje, co mówi, jak jest ubrane. Ponadto młody człowiek przygotowuje się do tego wydarzenia cały rok szkolny. Uczy się pilnie wszystkich modlitw, odmawia tajemnice różańca świętego i co niedziela uczestniczy we mszy świętej. Gdy nadchodzi czas komunii, jest bardzo podekscytowany, najpierw pierwszą spowiedzią, a potem całą tą komunijną otoczką.

Dla dziewczynek duże znaczenie ma komunijna sukienka wraz z dodatkami, chłopcy natomiast nie przywiązują aż takiej wagi do swego stroju. Zwłaszcza matki prześcigają się w pomysłach na komunijną kreację, nie chcą by ich córka była gorzej ubrana. Dlatego też przymiarki sukien komunijnych, są organizowane w profesjonalnych salonach Rodzice powoli odchodzą też od organizowania przyjęć we własnym domu. Teraz pierwszą komunię urządza się w lokalach.

Jeśli chodzi o menu, jest ono różne i zależy od upodobań klientów. Po oficjalnym obiedzie przychodzi czas na desery. Najczęściej są to różnego rodzaju galaretki bądź lody. Ostatnio wśród gości przyjął się zwyczaj, że dziecko przystępujące do sakramentu, rozdaje zebranym krówki komunijne. Jest to dość nowatorski pomysł, bo wcześniej nie było takiego czegoś, jak cukierki na komunię. Ten trend przyjął się dopiero niedawno.

Podobnie jak ten z prezentami. Teraz dzieci z okazji pierwszej komunii dostają tablety, telefony laptopy czy bilet lotniczy. Dawniej dostawało się najczęściej zegarek, rower bądź magnetofon. Teraz prezenty stały się najważniejsze w tym wszystkim, a tak nie powinno być. Sakrament jako taki stracił niestety swój prestiż

Zobacz też: Krówki komunijne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>